Tel: + 86 152 0161 9036

E-mail: [meiliga kaitstud]

EN
kõik kategooriad

Uudised

Avaleht>Uudised

Hammasrataste viimistlusprotsesside põhisisu

Aeg: 2021-07-01 Hits: 40

   Viimistlus on hammasratta töötlemise viimane etapp. Viimistlusprotsess koosneb peamiselt kahest osast: võrdlusaluste valik ja hammasrataste toorikute töötlemine.

1. Võrdlusaluste valik
   Hammasrataste töötlemise võrdlusaluste valik erineb sageli hammasratta erineva struktuuri ja kuju tõttu. Võllidega hammasrattad asuvad peamiselt tipuaukude ääres. Õõnesvõllide puhul kasutatakse pärast tsentraalse sisemise ava puurimist mõlemas otsas asetsevate aukude kaldpindu. Kui ava läbimõõt on suur, kasutatakse koonilisi pistikuid. Tipu positsioneerimise täpsus on kõrge ning viite saab katta ja ühtseks muuta. Aukudega hammasrataste puhul kasutatakse hamba pinna töötlemisel sageli järgmisi kahte positsioneerimis- ja kinnitusmeetodit.

   (1) Paigutamine välimisele ringile ja otsapinnale. Kui tooriku ja raskendava südamiku vaheline tühimik on suur, kasutage valimismõõdikut, et korrigeerida välimist ringi, et määrata keskpunkti asukoht, ja kasutage otspinda aksiaalseks positsioneerimiseks ning klambrit teisest otspinnast. Sellel positsioneerimismeetodil on madal tootlikkus, kuna iga toorik tuleb kalibreerida. Samal ajal nõuab see hambatüki sisemise ja välimise ringi jaoks palju, kuid mitte kõrgeid nõudeid kinnituse täpsusele. Seega sobib see üheosaliste ja väikeste partiide tootmiseks.

   (2) Positsioneerimine sisemise ava ja otspinnaga. See positsioneerimismeetod seisneb tooriku sisemise ava leidmises, määrates positsioneerimisasendi ja seejärel kasutades otspinda aksiaalse positsioneerimise võrdluspunktina ja kinnitades otspinna. Sel viisil saab positsioneerimis-, projekteerimis-, kokkupaneku- ja mõõtmisandmed kattuda. Positsioneerimistäpsus on kõrge, mis sobib masstootmiseks. Seadme valmistamise täpsus on siiski suhteliselt kõrge.

2. Hammasrataste toorikute töötlemine
   Hammasratta töötlemine enne hamba pinna töötlemist on väga oluline koht kogu hammasratta töötlemise protsessis. Kuna hambapinna töötlemiseks ja katsetamiseks kasutatavaid võrdlusaluseid tuleb selles etapis töödelda ja hammasrataste toorikute töötlemiseks kasutatavate töötundide osakaal on suhteliselt suur, peame pöörama tähelepanu hammasrataste toorikute töötlemisele, sõltumata tootlikkuse parandamisest või hammasratta töötlemise tagamisest. kvaliteetne nurk. Hammasratta mustri tehniliste nõuete osas tuleks tähelepanu pöörata lisaringi täpsusnõuetele, kui on täpsustatud, et hamba külgvahe määramiseks kasutatakse indeksringi hamba paksuse vähendamist, kuna hamba paksuse tuvastamine mõõdetakse liiteringi võrdlusalusega. Lisaringi täpsus on liiga madal, mistõttu paratamatult ei saa mõõdetud hamba paksus täpselt kajastada hamba külgvahe suurust. Seetõttu tuleks selle töötlemise ajal tähelepanu pöörata kolmele järgmisele küsimusele:

   (1) Kui mõõteandmena kasutatakse liitringi, tuleks liitringi mõõtmete täpsust rangelt kontrollida.

   (2) Veenduge, et positsioneerimise otspinna ja positsioneerimisava või välisringi vahel on vertikaalsus.

   (3) Parandage hammasratta sisemise ava valmistamise täpsust ja vähendage kliirensit kinnitusdetailide abil.

1
1 副本