Tel: + 86 152 0161 9036

E-mail: [meiliga kaitstud]

EN
kõik kategooriad

Uudised

Avaleht>Uudised

Lühitutvustus hammasratta tugevdamise löögipildistamisest

Aeg: 2021-06-04 Hits: 16

   Hammasratast tugevdav löökkoorimine kasutab peamiselt hamba pinna pidevat löömist kiirete graanulitega, nagu lugematud väikesed haamrid, mis haamri pinda löövad, põhjustades hambapinna äärmiselt tugevat plastilist deformatsiooni ja teatud paksusega külmtööd. hamba pinnast. Karastatud kiht on hamba pinna tugevdav kiht, mis tugevdab hambajuurepinda ja tekitab hambajuurepinnale jääk survet, saavutades pinna külmtöötlemise tugevdamise tehnoloogia, mis parandab hammasratta väsimustugevust ja pikendab kasutusiga.

1. Eesmärk ja põhiosad
   Hammasrataste tugevdamise abil parandatakse hambajuurepinna pingeseisundit, et saavutada väsimusevastane ja hammasratta pikk kasutusiga. Ülekandemomendi tõttu avaldab hambajuur suurt vahelduvat painutuspinget, eriti peab hambajuur olema piisavalt tugev. Seepärast on hammasratta tugevdamise haavapiimamise fookuses hambajuurepinna tugevdamine.

2. Hammasratta tugevdamise löökide koorimise mõju
    (1) Tõhustatud löökide eemaldamine võib hammasrataste väsimustugevust märkimisväärselt parandada

   Pärast hammasratta tugevdamist haavlipritsimisega, mis on tingitud säilitatud austeniidi muundamisest martensiidiks ning suure jääkpinge, pindade kõvenemise ja mikrostruktuuri täiustamise ning hambapinna kõvaduse koosmõjust.

   Pärast hammasratta kuumtöötlemist mõjutab hambapinda pidevalt mürskude kiire joa, mis võib muuta säilinud austeniidi martensiidiks. Martensiitnõelad on ilmselgelt väiksemad ja tihedamad kui laskmata peened käigud, mis võivad martensiiti täiustada. Keha alamstruktuuri roll soodustab jääk survetugevuse suurenemist.

  Pärast hammasratta tugevdamist ja laskmist on maksimaalne jääkpressimispinge hamba pinna all umbes 0.05 × 0.10 (mm) ja jääkpinge võib ulatuda –800–1200 MPa. Kui hambajuurel on mikro pragusid, võib jääk survepinge lõhe leviku pärssida. Kui jääk -survepinge kihi sügavus on umbes 5 korda suurem kui pragu, saab prao mõju kõrvaldada. Jääkpinge avaldab suurt mõju hammasratta painutusväsimusele ning hamba pinna jääkpinge võib vähendada painutuspinge tippväärtust.

   (2) Haavli eemaldamine võib hammasrataste kasutusiga märkimisväärselt pikendada

   Asjakohaste andmete kohaselt võib tsüklilisele painutusele ja vahelduvale koormusele allutatud hammasrataste löökide tugevdamine nende väsimuspiiri tõhusalt suurendada. Pildistamise tugevdamine võib eriti tõhusalt suurendada stressikontsentratsiooni osade väsimustugevust. See võib kõrvaldada töötlemisprotsessi (näiteks hammasratta hammaste pinna lihvimine ja võlli hammasratta vormimise töötlemine). Samal ajal võib see parandada pingete kontsentratsiooni, mida põhjustavad pidevad lõiketera jäljed või sooned, augud ja üleminekufileed ning muud struktuurifaktorid. Pärast haavelkoorimise tugevdamist võib hammasrataste tööiga hajumist oluliselt vähendada ja käikude eluiga pikendada mitu korda, kümneid kordi või isegi sadu kordi.

3. Ettevaatusabinõud hammasrataste tugevdamisel
   (1) Hammasratta mittepurustav katsetamine (magnetosakeste testimine ja värvikontroll) tuleks läbi viia enne hammasratta tugevdamist, sest pindplastist vool tugevdab haavade eemaldamise ajal peeneid pragusid.

   (2) Kõrgem temperatuur (üle 232 ° C) vabastab jääkpressimispinge ja nõrgendab pildistamise efekti. Asjakohaste andmete kohaselt on Xi'an Jiaotongi ülikooli professor He Jiawen läbi viinud selle survepinge kohta spetsiaalse uuringu. Rõhk väheneb temperatuuri tõusuga järk -järgult, tavaliselt umbes 400 ° C juures. Seetõttu tuleb enne kuumtöötlemise tugevdamist lõpule viia kõik kuumtöötlusprotsessid.

   (3) Üldiselt tuleks enne mehaanilise töötlemise tugevdamist lõpetada ka kogu mehaaniline töötlemine. Enne hammasratta tugevdamist, tuleb kõik töötlemisobjektid kontrollida, kas need vastavad jooniste nõuetele, sealhulgas mõõtmed, kuju ja asukoha tolerantsid, pinna karedus ja muud nõuded (sealhulgas sise- ja välisfilee ning poleerimisnõuded jne).

   (4) Enne hammasratta tugevdamist tuleb osa pinnalt eemaldada tolm, õli, korrosioon jms; kui ei ole ette nähtud teisiti, tuleks eemaldada ka osa kaitsekiht.

   (5) Praegu on välisriikides kõvade hammastega pindade raskeveokite hammasrataste pinna jääk survepinge välisriikides nõutav -800 ~ -1200MPa, mida on raske saavutada ainult karburatsiooni ja karastamisega. Selle nõude saab täita sekundaarse haaveldamise abil. Haavandite tugevdamisel tekkiva jääkpinge väärtust mõõdetakse röntgendifraktomeetriga.

图片 4 副本
4 副本