Tel: + 86 152 0161 9036

E-mail: [meiliga kaitstud]

EN
kõik kategooriad

Uudised

Avaleht>Uudised

Kolme kuumtöötlusprotsessi lühitutvustus hammasrattapinna karastamiseks

Aeg: 2021-06-21 Hits: 13

   Hammasrataste tugevus ja kandevõime suurenevad koos hamba pinna kõvadusega. Seega on hammasratta juurepinna kõvenemise kuumtöötlustehnoloogiat laialdaselt kasutatud kodu- ja välishammasrataste tootmisel. Hammasrataste ja hambajuurte pinnakõvenemiseks kasutatavad kuumtöötlusmeetodid hõlmavad peamiselt järgmisi kolme protsessi.

1. Karboniseerimine ja jahutamine
   Pärast karburatsiooni ja karastamist on hammasrattapinnal kõrge kõvadus, kulumiskindlus ja kontaktväsimus. Samal ajal on südamikul kõrge tugevus, piisav löögikindlus ja head terviklikud mehaanilised omadused. Seetõttu on karboniseerimis- ja karastamisprotsessist saanud juhtiv tehnoloogia karastatud ja üha enam kasutatavate hammasrataste töötlemiseks.

   Karboniseeritud ja karastatud hammasrataste põhjalikud mehaanilised omadused on kõrgemad kui pinnainduktsiooniga karastatud hammasratastel. Karboniseerimise ja karastamise protsess on aga keeruline ja kuumtöötlemise deformatsioon on suur. Üldiselt tuleb karburaaditud ja karastatud hammasrattad jahvatada, et kõrvaldada kuumtöötlemise deformatsioon, et tagada käigu täpsus, mida see väärib.

   Kuna karastatud hambapinna hammasratas pärast karburatsiooni ja karastamist ei tohi hambajuure ümmargust hammassoone lihvida, suureneb hambajuurepinna kõvadus pärast karburatsiooni ja karastamist karburatsiooni ja hamba kõvaduse tõttu. juurepinnale moodustatud, säilitatakse, parandades seeläbi tõhusalt hammasratta painde väsimustugevust.

2. Hõõgioonioonide nitreerimine
    Kuna hõõgioonide nitreerimine toimub madalal temperatuuril, ei toimu faasimuutusi, eriti kuumtöötlemise deformatsioon on väike. Selle eelised on kiire nitreerimiskiirus, lühike nitreerimisaeg, energiasääst, kõrge nitreerimiskvaliteet ja tugev kohanemisvõime materjalidega. Lisaks on protsessil hea töökeskkond ja see on põhimõtteliselt saastevaba.

   Seetõttu on see kiiresti arenenud, rakendatud karastatud hammasrataste pinnatöötlusele. Pärast hõõg -ioonide nitreerimist hammasrattaid pole üldjuhul vaja lihvida. Lämmastikukihi sügavuse piiramise tõttu on suure mooduliga kõvade hammaste pindadega raskete hammasrataste kasutamine endiselt piiratud.

   Pärast hõõgioonioonide nitreerimist ei hõõruta hambaid, nii et hambajuure ringikujulise soone kõvadus pärast hõõgioonioonide nitreerimispinda ja hambajuurepinnale jääv survepinge pärast haavade koorimist on võimalik säilitada, parandades seega tõhusalt käigu painutamise väsimustugevus.

3. Induktsioonkuumutuspinna karastamine
   Tänu induktsioonkõvenemise suurele kuumutamiskiirusele on võimalik vältida hammasratta pinna oksüdeerumist ja dekarburiseerimist. Kuna hammasratta südamik on endiselt madalal temperatuuril ja sellel on kõrge tugevus, väheneb kuumtöötluse deformatsioon oluliselt. Kustutuskvaliteet on kõrge. Kiire kuumutamiskiiruse tõttu ei ole austeniiditerasid lihtne kasvatada. Pärast karastamist võib pinnakate saada acikulaarse martensiidi ja pinna kõvadus on 2 × 3HRC kõrgem kui tavaline karastamine. Seeria eeliseid, nagu küttetemperatuuri ja karastamissügavuse summutamise lihtne reguleerimine. Seetõttu areneb induktsioonkuumutuspinna kõvenemise tehnoloogia kiiresti.

    Kuna kõva hamba pinna hammasratas pärast vahesageduse kustutamist ei tohi hammaste lihvimise ajal hambajuure soone osa lihvida, suureneb hamba juurepinna kõvadus pärast vahesageduse kustutamist pinna ja pinna kõvenemise tõttu hambajuurest, mis tekkis pärast haavade koorimise tugevdamist. Järelejäänud survepinget saab säilitada, parandades seeläbi tõhusalt hammasratta painde väsimustugevust.


图片 3 副本
3 副本